LucieN ceramicDílna na radost

Cuketové rizoto

Myslím, že můj kluk má italské kořeny, protože největší radost mu udělám s pizzou, špagetama nebo rizotem.
Naučila jsem to krémové italské rizoto jen kvůli němu :)

Pro cuketové rizoto budme potřebovat 2 pánve. Takže pro jednohrncáky (což jsem i já) je to určitá výzva.

Na jedné pánvi osmahneme kostičky českého špeku (ano českého a ano špeku), přihodíme na kostičky nakrájenou cibuli a osmahneme. Potom přidáme nakrájenou cukteku, opepříme, osolíme a dusíme. Tahle fáze je individuální. Nekdo to rád na skus, někdo do měkka..

V druhé pánvi na másle osmaheme opět cubuli a přisypeme propranou kulatozrnnou rýži. Chvíli ji restujeme a potom podlijeme. No ideální je domácí vývar, ale pokud ho zrovna nemáte po ruce, bohatě postačí přysypat sušený zeleninový vývar (já používám ten od Alnatury), přidáme rozmarýn, zamícháme a necháme tekutinu odpařit. Podlívat budeme po částech, takže tam nezvrhněte všechno. Podlijem, necháme odpařit, zase podlijeme a takhle opakujeme až do uvaření rýže do měkka. Poslední podlití můžeme nahradit bílým vínem. To narozdíl od čersvého vývaru máme doma pořád :)

Na závěr sesypeme obě pánve dohromady, přidáme nastrouhaný parmazán a pro krémovitost ještě plátek másla. Zamícháme a tou prázdnou pávní přiklopíme. Ušetříme si tak mytí poklice.

Alespoň 10 minut vydržíme a můžeme servírovat.

Tak dobrou :)

Lucie Nováková
Mánesova 2963, 440 01 Louny
IČ: 678 13 119
776 318 838
lucienceramic@gmail.com